Strona główna1 » FAQ

FAQ

 1. Czy program instaluje się na moim telefonie i wówczas mogę podsłuchiwać innych?

  Nie, program instaluje się na telefonie osoby, której telefon chcemy monitorować i tylko ten telefon będzie monitorowany. Nie ma natomiast znaczenia jakiego operatora karta będzie do niego włożona.
   
 2. Gdy telefon spyphone przesyła mi informacje to kto za to płaci?

  Żadna wersja programu, ani żadna funkcja nie omija centrum sieci operatora. Opłaty za połączenia są naliczane na rachunek aparatu nawiązującego dane połączenie. W zależności od wersji programu i wykorzystywanych funkcji taką opłatę ponosi telefon monitorowany lub nadzorujący. I tak - za podsłuch rozmów na żywo, podsłuch otoczenia na żywo i zmianę ustawień programu poprzez wysyłanie komend SMS’em płaci numer nadzorujący, bo to on inicjuje połączenie.

  Za informacje, które wychodzą z nadzorowanego numeru, takie jak kopie SMS- ów, zdjęcia, nagrania połączeń- płaci numer nadzorowany.
   
 3. Jak działa funkcja podsłuchu?

  Podsłuchać rozmowę można w dwojaki sposób. Nowsze wersje programu posiadają funkcję nagrywania połączeń i wtedy wszystkie są przesyłane na zdefiniowany adres mailowy. Odsłuchane mogą być dzięki temu w każdej chwili i wielokrotnie. Reszta programów umożliwia podsłuchanie rozmowy na żywo pod warunkiem, że karta włożona do aparatu monitorowanego ma uruchomioną usługę połączeń konferencyjnych (karty abonamentowe i karty sieci PLAY). Wtedy po prostu po otrzymaniu informacji o trwającej rozmowie wdzwaniamy się w nią jako osoba trzecia. Aby rozmówcy nas nie usłyszeli należy użyć zestawu słuchawkowego, który każdy klient otrzymuje przy zakupie.

  Aby podsłuchać otoczenie telefonu monitorowanego należy zadzwonić na niego z numeru nadzorującego, gdy nie jest na nim prowadzona rozmowa. Takie połączenie jest automatycznie odbierane i słyszymy, co się dzieje w jego pobliżu. Istnieje też możliwość nagrania otoczenia poprzez wysłanie SMS’em odpowiedniej komendy ze zdefiniowaną długością trwania takiego nagrania. Oczywiście samo nagrywanie i taka wiadomość są niewidoczne na telefonie monitorowanym.
   
 4. Czy będę potrafił sam to zainstalować, czy muszę dostarczyć telefon do was?

  Zalecane jest dostarczenie aparatu na instalację do nas. Mimo, że każdy program ma listę kompatybilności (aparaty na których działa), mogą zdarzyć się utrudnienia związane np. z innymi aplikacjami w telefonie bądź zmianami w oprogramowaniu samego aparatu. Dodatkowo telefony mają różne wersje systemu operacyjnego i podprogramów odpowiedzialnych za poszczególne jego funkcje. Operatorzy często stosują również swoje nakładki. Posiadając telefon w ręku jesteśmy w stanie rozwiązać powyższe problemy mogące pojawić się podczas instalacji, z czym zwykły użytkownik może mieć trudności.
   
 5. Czy osoba używająca telefonu nie zorientuje się, że ma zainstalowany jakiś dziwny program?

  Sam użytkownik nie jest w stanie stwierdzić obecności programu SpyPhone. Aby potwierdzić obecność aplikacji, należy dostarczyć aparat do nas, lub podobnej firmy.
   
 6. Co mam zrobić, gdyby program przestał działać?

  Należy skontaktować się z naszym serwisem. Postaramy się pomóc rozwiązać problem.
   
 7. Jak działa funkcja lokalizacji GPS?

  Pozwala ona poznać pozycję telefonu monitorowanego. Wysyła współrzędne SMS’em na numer nadzorujący lub maila. Konkretną pozycję możemy poznać przepisując je np. do Google Maps lub uruchamiając odpowiedni link. W ten sposób otrzymamy punkt zaznaczony na mapie. Raportowanie pozycji odbywa się automatycznie co zadany czas lub na żądanie. Zależy to od wersji programu.
   
 8. Czy po zrobieniu aktualizacji oprogramowania w telefonie, program spyphone nadal będzie działał? Czy taka aktualizacja ma wpływ na działanie programu?

  Najczęściej program bez problemów działa nadal, jednak w zależności od systemu operacyjnego i rodzaju aktualizacji może zdarzyć się sytuacja, że trzeba będzie przeinstalować aplikację.
   
 9. Czy telefon będzie działał za granicą?

  Będzie działał pod warunkiem uruchomienia roamingu na telefonie monitorowanym. Trzeba się liczyć z opłatami z tym związanymi.
   
 10. Czy gdy osoba zmieni telefon, będę mógł przeinstalować program na nowy aparat?

  Niektóre, szczególnie nowsze wersje programu umożliwiają przeinstalowanie na inny aparat pod warunkiem jego kompatybilności z daną wersją programu.
   
 11. Dlaczego nie przesyła danych na maila?

  Powodów może być kilka. Najczęściej jest to spowodowane brakiem dostępu do internetu, brakiem środków na koncie, słabym zasięgiem sieci GSM, a co za tym idzie słabą jakością połączenia lub po prostu wyczerpaniem pakietu internetowego.
   
 12. Czy SpyPhone zostawia ślady w bilingu?

  Żaden program, ani funkcja nie omija centrum sieci komórkowej. Każde połączenie jest rejestrowane przez sieć i naliczane na biling numeru, z którego jest nawiązywane (patrz pkt. 2). Dlatego też jako numer nadzorujący najlepiej użyć nowej karty SIM o nikomu nieznanym numerze, który będzie wykorzystywany tylko do tego. Można również korzystać z wysyłania danych na serwer, co zapewnia jeszcze większą dyskrecję.
   
 13. Czy można wgrać program SpyPhone zdalnie?

  Możliwe jest wysłanie programu na telefon docelowy, jednak nie można zainstalować go bez fizycznego dostępu do tego aparatu.
   
 14. Czy potrzebny jest dostęp do internetu?

  Przy instalacji wszystkich programów na nowsze telefony jest wymagane połączenie z internetem.
   
 15. Czy działa na każdy telefon?

  Podstawowym warunkiem jest obecność systemu operacyjnego na telefonie docelowym. Może to być np. Symbian, iOS, Windows Mobile, Android. Każdy program posiada listę kompatybilności, jednak zdarzają się wyjątki. Dlatego przed zakupem zalecamy kontakt z naszym konsultantem.
   
 16. Jaki czas licencja jest aktywna i co dzieje się po jej wygaśnięciu?

  Standardowo licencja ważna jest 1 rok, ale po upływie tego czasu można bez problemów ją przedłużyć kontaktując się z nami.
   
 17. Ile trwa instalacja?

  Sama instalacja zazwyczaj trwa bardzo krótko (kilka minut). Jednak razem z konfiguracją i gruntownym przetestowaniem działania każdej funkcji ten czas może się wydłużyć.
   
 18. Czy SpyPhone może zostać wykryty gdy trafi do serwisu w przypadku np. awarii telefonu?

  Osoba "z branży", mająca dostęp do specjalistycznego sprzętu, która dostanie zlecenie sprawdzenia telefonu pod kątem istnienia takiego programu, prawdopodobnie go znajdzie. Większość tradycyjnych czynności serwisowych wyklucza znalezienie oprogramowania szpiegowskiego. Nie ma więc takiej możliwości, aby serwis GSM stwierdził obecność aplikacji SpyPhone.
   
 19. Czy telefon nadzorujący musi być jakiś specjalny?

  Telefonem nadzorującym może być dowolny aparat. Nie ma tu żadnych, szczególnych wymagań.

Przejdź do strony głównej
© Sklep SpyPhone Polska - Monitoring telefonu komórkowego |  Oprogramowanie sklepu: ShopGold.pl